Fabian Henriksson och Johan Bergling pÄ LÀnsförsÀkringar Fastighetsförmedling i Kristinehamn

Bjöd in kristinehamnarna till invigning

För ett par mÄnader sedan öppnade LÀnsförsÀkringar Fastighetsförmedling sitt kontor i Kristinehamn, och under lÄngfredagen bjöd man in till invigning med godsaker och tÀvlingar.

– Det har varit en bra och vĂ€lbesökt dag, sĂ€ger Johan Bergling pĂ„ LĂ€nsförsĂ€kringar Fastighetsförmedling i Kristinehamn.

Det var i samband med att vĂ„rmönstringen under lĂ„ngfredagen – som i Ă„r alltsĂ„ var allt annat Ă€n lĂ„ngtrĂ„kigt – fyllde Kristinehamns centrum med motorcyklar som LĂ€nsförsĂ€kringar passade pĂ„ att bjuda in Kristinehamnarna till invigning av det nya kontoret.

– Vi poppade popcorn för fulla muggar och delade ut 250 pĂ„skĂ€gg till barnen, sĂ„ det var vĂ€ldigt roligt, sĂ€ger Johan Bergling.

MÄnga tog chansen att titta in pÄ kontoret och det hela var uppskattat sÄvÀl av besökarna som av mÀklarna. Under dagen hade man ocksÄ en tÀvling i fotbollsdart, dÀr priser i form av presentkort frÄn OmtÀnksamma Kristinehamn kommer delas ut till den kille och den tjej som lyckats bÀst, samt tvÄ vinnare som lottas fram bland de cirka 40 deltagande barnen.

Johan lyfter fram att man som kundÀgt bolag vill vara en del av samhÀllet och att det kÀnns viktigt att vara delaktig nÀr det hÀnder nÄgot i stan. Vilket man ocksÄ upplever kÀndes uppskattat av de som tog del av invigningsfestligheterna.

– Det var en bra dag, och vi har fĂ„tt ett vĂ€ldigt bra mottagande frĂ„n Kristinehamnarna per omgĂ„ende.

Text och foto: Nicklas RemmegÄrd